Hakkımızda

 
 Yaşar Güvercin Kimdir ?
 
 1970 de Adapazarında doğdum. Çiftçi bir ailenin 6 çocuğundan 3.süyüm. Ortaokulu bitirince  yörenin en meşhur restaurantı Tepe Tesislerinde Komi olarak işe başladım. Meslek merdiveninde ilk basamak burası oldu. Hizmet aşkım ve titizliğimle dikkat çekerek Aynı tesiste önce garson oldum. Yaşım okadar küçüktüki benimle beraber çalışanların benim yaşında çoçukları veya torunları vardı.
 
 15 yaşıma geldiğimde Adapazarında Et Mangal üzerine yer açtık. Ancak bir yıl sonra oralar bana dar geldi mesleğimde zirveye çıkmak istiyordum.Önceleri pek bilmediğim balık yemekleri üzerine 1985 yılında Karamürsel de Fenerbalık ta işe başladım. İlk balık tercübemdi geceleri uyuyamazdım.İyi ustalarla çalıştım kendimi iyi yetiştirdim. 1988 yılında Ankara 'da askere gittim  Askerlğimi Jandarma sınıfında şimdi Jandarma Orduevi olan yerde ozaman Kara Kullukçu Gazinosuydu Rahmetli Turgut Özal ve Kenan Evren e hizmet verdim, paşa garsonuydum.  
 
   Askerden sonra İstanbula geldim Kimseyi tanımıyordum. Adil Restaurant devrolmuş istiridye lokantası olmuştu. Oraya müracaat ettim çok saygı duyduğum müdürümüz Mustafa beyle (Ellerinden saygı ile öperim) irtibatımız kesilmedi altı ay sonra orada iş başı yaptım. Orada meslek üzerine çok şey öğrendim tecrübeler edindim.
 
 O yer altı yıl sonra kapandı bende 1997 de Küçükyalı da açılan Çapari Balık Restaurantında işe başladım. Üç yıl burada çalıştıktan sonra tanıdığım kişiler Tuzla 'da Filizler Balığı açıyorlardı.
 
 
  Benim içinde iyi bir fırsattı. Yeni açılan yerde İşletme Şefi olarak işe başladım. Filiz Balıkta çok güzel işler yaptık kendi işyerimden farksızdı lokantamızda kuyruklar oluşuyordu. 

Tambir cağ kebap tutkunuydum iyibir balıkçı olmama ragrem  amatörce cağ kebapı yapıyordum daha sonra 2006 başlarında tuzlada butik bir cağ kebapçısı açdım ondan sonra 2012 aralık ayında tuzladaki işimi fes edip tum müşterilerimiz nerdeyse maltepe bölgesinden geliyordu düşünüp karar vererek bu bölgeye geldim Müşterimiz burada bizi yalnız bırakmadılar aynı amatör ruhla titizlikle burada hizmetimize devamediyoruz.


Etiketler : Hakkımızda